GİYSİ KUMBARALARI YÜZ GÜLDÜRECEK
Kullanılabilecek durumdaki giysiler ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılacak.

Kullanılabilecek durumdaki giysiler ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılacak.

Sosyal Belediyecilikte örnek projeleriyle dikkat çeken Gediz Belediyesi tarafından ilçenin 34 noktasına “Giysi Kumbarası” yerleştirildi.

Ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla yapılan projeye bir yenisi daha eklenerek, ayrıştırma merkezinde kullanılmaya müsait giysiler ayrıştırılarak, Deniz Feneri Gediz Gönüllüsü Mehmet Özdemir tarafından yardıma muhtaç vatandaşlara verilecektir.

Konu hakkında açıklama yapan Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak; “Her türlü kullanılmış, modası geçmiş ya da giyilmeyen giysi ya da ayakkabılar toplanacak. Kumbaralarda biriken eşyalar periyodik aralıklarla toplanacaktır. Toplanan bu eşyalar çeşitli tasniflere tabi tutulduktan sonra kullanılamayacak durumda olan giysi ve tekstil ürünleri geri dönüşüm merkezine gönderilerek ülke ekonomisine katkı sağlayacaktır. Ayrıştırma merkezinde kullanılmaya müsait giysiler ise ayrıştırılarak, Pazaryeri karşısında esnaf olan “Özdemir Cam” Deniz Feneri Gediz Gönüllüsü Mehmet Özdemir tarafından yardıma muhtaç vatandaşlarımıza verilecektir.

Özellikle yoksul ve yardıma muhtaç kardeşlerimizin, yavrularımızın yüzleri gülmüş olacak. Ayrıca doğal kaynakların verimli kullanılması sağlanarak, gelecek nesillerin bu konuda sıkıntı çekmesinin önüne geçilecek. Doğa kirliliğinin, su ve enerji kaynaklarının israfının, daha fazla çöp birikmesi gibi birçok alanda oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçilmiş olacak.

Vatandaşlarımızdan ricamız giysi kumbaralarının içerisine elektronik eşya, ıslak giysi, kitap, yanıcı madde ve evsel atık atmamalarıdır” açıklamasında bulundu.

Haberin Diğer Resimleri
  • Gediz Belediye Başkanlığı
  • Özyurt Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No : 4
  • Gediz/KÜTAHYA
  • Beyaz Masa
  • Tüm istek, şikayet ve önerileriniz için
  • 0274 412 44 44
Gediz Belediye Başkanlığı 2020 Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım ve Yazılım :
Beyaz Masa
e-Belediye
Canlı Yayın
Etkinlik Takvimi
Tümünü Gör