BAŞKAN SARAOĞLU’NUN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Ülkemizin her karış toprağında canlarını, kanlarını ortaya koyarak, Türkiye Cumhuriyeti\'nin sonsuza kadar yaşamasının en büyük garantisi olan ve adları tarihimize altın harflerle kazınan kahraman Gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü\'nü kutluyorum.
Facebook Twitter Google+

Ülkemizin her karış toprağında canlarını, kanlarını ortaya koyarak, Türkiye Cumhuriyeti'nin sonsuza kadar yaşamasının en büyük garantisi olan ve adları tarihimize altın harflerle kazınan kahraman Gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü'nü kutluyorum.

Tarihin her döneminde tüm zorluklara karşı hür yaşamayı, bağımsızlık ve istiklalini canı pahasına korumayı ilke edinen aziz milletimiz, bu uğurda şehit ve gazi olmayı büyük bir onur ve gurur kaynağı saymıştır.

Şehitlerimizin ve gazilerimizin kutsal emaneti olan bu cennet vatanımızı, parçalamak ve bölmek isteyen iç ve dış odaklar şunu bilsinler ki; Türk Milleti asla ve asla toprak bütünlüğünden ödün vermeyecektir. Vatanımıza, birliğimize ve dirliğimize kastetmeye yeltenenler; Milletimizin cesareti ve mücadelesi karşısında hiçbir zaman başarılı olamayacaklardır. Çünkü bu milletin her ferdi; kutsal vatan topraklarının bütünlüğü ve ay yıldızlı bayrağımızın dalgalanması için her zaman şehit ve gazi olmaya hazır bir şekilde mücadeleye hazırdır.

Türkiye Cumhuriyeti'ni sonsuza kadar bağımsız yaşatarak, vatanın bütünlüğü ve ulusal birliğimizi korumak uğruna gazi ve şehit olan evlatlarımız ile aileleri en kutsal emanetlerimizdir. Onlara sahip çıkmak, onların huzurlu ve sorunsuz bir yaşam sürmelerini sağlamak, hepimizin öncelikli görevidir.

Ülkemizin bağımsızlığı, vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milli birlik ve beraberliğimizin korunması uğrunda girişilen mücadelelerde sergilenen fedakârlık ve kahramanlıklar hafızalarımızdan asla silinmeyecektir. Bu anlamlı günde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, hayatta olan gazilerimizi de minnet ve şükranla anarak 19 Eylül Gaziler Günü'nü kutluyorum.

Dr. Mehmed Ali SARAOĞLU

Gediz Belediye Başkanı

İLGİLİ RESİMLER