GEDİZ BELEDİYESİ MODERN CANLI HAYVAN PAZARI HİZMET VERMEYE BAŞLADI

Mesleki Eğitim Merkezi (Merhum Ali İhsan Avlanmış Kereste Atölyesi) üst kısmında bulunan 8 Bin metrekarelik alanda 1600 m2 kapalı alan üzerine inşa edilen modern canlı hayvan pazarı hizmet vermeye başladı.
Facebook Twitter Google+

Mesleki Eğitim Merkezi (Merhum Ali İhsan Avlanmış Kereste Atölyesi) üst kısmında bulunan 8 Bin metrekarelik alanda 1600 m2 kapalı alan üzerine inşa edilen modern canlı hayvan pazarı hizmet vermeye başladı.Gediz Belediye Başkanı Dr. Mehmed Ali Saraoğlu, Gediz Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Arpacı ve Belediye Meclis Üyeleri, kurbanlık hayvan kabulüne başlayan modern canlı hayvan pazarına giderek gelen esnaflarla ve vatandaşlarla bir süre sohbet ederek yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kurban Bayramı öncesi hizmete açılan modern canlı hayvan pazarı hakkında açıklama yapan Gediz Belediye Başkanı Dr. Mehmed Ali Saraoğlu; ”Toplam 8 bin metrekare alana kurulan, 160 büyükbaş, 640 küçükbaş hayvan kapasiteli modern hayvan pazarının Gediz'e ve ülke ekonomisine ciddi manada katkısı olacağını ifade etti. 1600 metrekare kapalı alana sahip olan modern hayvan pazarı içinde, sosyal tesisler, idari bina, 32 adet küçükbaş padok, 20 adet büyükbaş padok, otapark ve çevre düzenlemesi içinde Modern Hayvan pazarı tüm halkımıza ve hayvan satışı yapan esnaflarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Hizmete açılan canlı hayvan pazarı ile birlikte salgın hayvan hastalıklarının yayılımının önüne geçilerek, hayvanlar kötü ve olumsuz şartlardan arındırılacaktır. Sağlanan bu modern ortamlarla hayvan refahı ön planda tutularak büyük ve küçükbaş hayvanların satışları sağlıklı bir ortamda gerçekleştirilecektir. Böylelikle sadece Gediz’in değil bölge hayvancılığının gelişimi sağlanacak ve Gediz modern yöntemler ışığında hayvancılıkta cazibe merkezi olmaya devam edecektir." dedi.

İLGİLİ RESİMLER